Zapisz się na bezłpatny biuletyn!
e-mail:

Specjalista Pacjent
Szukaj:
Alfabetyczna lista leków: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z A-Z
Reklama
Opinie na temat leków

Temat:
|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
Sertagen
Rosińska
617197
14-03-08 21:22


   Rosińska 14-03-08 21:22 
Dostałam nowy lek psychotropowy głównie na lęki ale jest on również na depresje. Chciałabym poznać opinnie innych osób jak ten lek działa. Na ulotce przeczytałam, że nie można prowadzić auta i pić alkocholu... :?: Ale zamierzałam zdawać na prawojazdy i ewentualnie mogłambym czy wyklczuć nauki samochodem całkowicie :?:


   Rosińska 17-03-08 12:40 
Jakie to część leków benzodiazepin z chyba raczej nie należą do nich xanaks bo doktor przepisał mi ten lek ponieważ jak mi tłumaczył na początku stosowania Sertagenu mogą nasilić się u mnie lęki, czy jak i po jakim czasie powinnam widzieć działanie leku :?:
Z góry dziękuje za odpowiedzi...


   administrator (administrator) 18-03-08 21:10 
Do pochodnych benzodiazepin zalicza się m.in. takie leki jak:
(w nawiasach podano niektóre nazwy handlowe)
chlorodiazepoksyd (Elenium)
diazepam (Relanium)
oksazepam (Oxazepam)
nitrazepam (Nitrazepam )
temazepam (Signopam)
medazepam (Rudotel)
estazolam (Estazolam)
klorazepam dipotasowy (Cloranxen)
lorazepam (Lorafen)
klonazepam (Clonazepamum )
bromazepam (Lexotan, Sedam)
alprazolam (Xanax, Afobam) [1,2]

Przy jednoczesnym stosowaniu sertaliny i alprazolamu (Xanaxu) może dojść do interakcji między lekami polegającej na zwiększeniu stężenia alprazolamu w surowicy a poprzez to nasilenie i przedłużenie działania działania alprazolamu. [3,4]
Już przy stosowaniu samego Xanaxu nie powinno się prowadzić samochodu do czasu kiedy pacjent nie przekona się, że lek nie wywołuje u niego objawów m.in. takich jak: senności, uczucie oszołomienia, zaburzenia koncentracji, zaburzenia koordynacji ruchów, zaburzeń pamięci. [5, 6]

Efekty leczenia Sertagenem mogą ujawnić się w ciągu pierwszych 7 dni leczenia, choć zwykle potrzebny jest okres 2-4 tygodni aby lek w pełni wykazał swoje działanie. [7]

Źródła:
[1] Farmakodynamika pod red. W.Jańca i J.Krupińskiej 2002
[2] Farmakologia i Toksykologia Mutschler 2001
[3] Leki współczesnej terapii wydanie XVIII - Jan K.Podlewski, Alicja Chwalibogowska-Podlewska
[4] Informator o lekach, Interakcje leków
[5] Informacje ze stron producenta leku
[6] Ulotka dla pacjenta leku Alprazolam 250 and 500 micrograms Tablets (Genus Pharmaceuticals)
[7] Charakterystyka leku Sertagen


   marrr 12-02-09 11:41 
dlaczego lek sertagen w chorobie przewlekłej jest płatny w 100% chodzi o to że nie jest na liscie leków refundowanych?
czy lek setaloft również w chorobie przewlekłej będzie płatny w 30%?


   administrator (administrator) 12-02-09 21:48 
Sertagen (chemicznie sertralina) nie jest zamieszczony w wykazach leków refundowanych, ale jeśli jest on dokładnym odpowiednikiem leku wymienionego w wykazie leków refundowanych to może być refundowany pod warunkiem ,że jego cena detaliczna nie jest wyższa od wyznaczonego limitu dla leku zamieszonego w wykazie.

Dokładny odpowiednik - ma tą samą nazwę międzynarodową, dawkę, wielkość opakowania oraz tą samą drogę podania

Lek Sertagen (nie zamieszczony w wykazie, pakowany po 28 tbl. )w świetle przepisów nie jest dokładnym odpowiednikiem leku Setaloft (zamieszczony w wykazach , pakowany po 30 tbl).

Dokładnym odpowiednikiem dla Sertagenu byłby na przykład lek Sertiva (pakowany po 28 tbl), przy założeniu ,że cena detaliczna Sertagenu nie jest wyższa od wyznaczonego limitu dla leku Sertiva.

pyt 2.
Setaloft w chorobie przewlekłej będzie miał odpłatność 30 %.

Polecamy korzystanie z serwisu "Informator o lekach" --> "leki refundowane"

Źródło:
Art.38 pkt. 5 USTAWA, z dnia 27 sierpnia 2004 r., o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

Jeżeli w wykazach, o których mowa w art. 36 ust. 5 pkt 1 i art. 37 ust. 2 pkt 2, zamieszczono lek o nazwie międzynarodowej lub własnej, apteka może wydać, na zasadach określonych w art. 36 ust. 1, art. 37 ust. 1 i art. 43-46, również inny lek dopuszczony do obrotu, niezamieszczony w tych wykazach, a o tej samej nazwie międzynarodowej lub własnej, tej samej dawce, wielkości opakowania i drodze podania, pod warunkiem że jego cena nie jest wyższa od limitu ceny, a jeżeli limit nie został ustalony - od ceny leku zamieszczonego w wykazach.


   Planeta 07-03-10 13:16 
Psychiatra przepisał mi Zolof na nerwice natręctw. Niestety był trochę drogi, więc poprosiłam w aptece o tańszy odpowiednik. Farmaceutka sprzedała mi Sertagen. Czy to jest ten sam lek w 100%? Wzięłam 2 tabletki, po 2 zobaczyłam smużkę krwi na papierze toaletowym po oddaniu moczu (myślę, że to z pochwy, a nie weki moczowej), także zauważyłam różowe plamki na twarzy? Mam poczekać, czy przejdzie, czy zgłosić się do lekarza?


   iw1wa2 23-06-10 18:26 
Proszę mi powidzieć czy zaczynając terapie lekami psychotropowymi takimi jak np sertagen,trzeba się liczyć z tym że po zakończeniu leczenia, może wystąpić nawrót choroby? czy leki tego typu uzależniają?co może się wydażyć przy niereguralnym stosowaniu tych leków?po jakim czasie zniknie bezzseność nocnna?


Dodaj odpowiedź
Login: Wpisz obok poprawny login oraz poprawne hasło podane podczas rejestracji.
Hasło:


Design: Witold Bucior.
© 2010 Centrum Informacji o Leku. Podpisujemy się pod zasadami HONcode.