Biuletyn o Lekach nr 12/13

B_pacjent

W tym numerze Biuletynu :

  1. Od Redakcji
  2. Fiszka edukacyjna - szumy w uszach
  3. Fiszka edukacyjna - choroba refluksowa przełyku - zgaga
  4. Podsumowanie projektu „Jak Pacjenci Mogą Skutecznie Wpływać na System Ochrony Zdrowia

1.   Od Redakcji

Przekazujemy w Państwa ręce wakacyjne, łączone wydanie Biuletynu o Lekach, a w nim dwie fiszki edukacyjne. Pierwsza na temat szumów w uszach, a druga zawierająca praktyczne porady dotyczące łagodzenia objawów zgagi. Publikujemy także kilka informacji na temat zakończonego w czerwcu projektu MY Pacjenci.

Pierwsza fiszka edukacyjna zawiera podstawowe informacje na temat szumów w uszach, ich możliwych przyczyn, leczenia oraz zaleceń pomagających pacjentowi w codziennym życiu z tą dolegliwością. Natomiast w fiszce dotyczącej refluksu żołądkowo-jelitowego (potocznie zwanego zgagą) zamieszczamy garść praktycznych porad dla pacjentów cierpiących na zgagę oraz przykładowe pytania jakie można zadać farmaceucie lub lekarzowi aby uzyskać informacje nt sposobów łagodzenia objawów refluksu.

Na koniec przekazujemy Państwu podsumowanie projektu Fundacji MY Pacjenci "Jak Pacjenci Mogą Skutecznie Wpływać Na System Ochrony Zdrowia?” oraz wyniki ankiety, która stanowiła podstawę do konsultacji społecznych projektu Ustawy o zdrowiu publicznym. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w Biuletynie będą dla Państwa ciekawe i pomocne. Czekamy także na sugestie dotyczące tematów, które chcielibyście Państwo znaleźć w kolejnych wydaniach. W tym numerze takim tematem – zaproponowanym przez naszego Czytelnika, jest temat dotyczący szumów w uszach.

Z pozdrowieniami
mgr farm. Ewa Zygadło
mgr farm. Paweł Kozaczuk

Fiszki edukacyjne dostępne są tylko dla prenumeratorów Biuletynu o Lekach dla pacjentów.