Morfeo - sposób stosowania

Treść pytania: 

Dzień dobry,

lekarz przepisał mi lek na sen Morfeo 10 mg. Nie dopytałem czy ten lek dobrze działa i jak szybko. I kiedy mam go przyjmować – czy w czasie kolacji czy zaraz przed snem?

Odpowiedź: 

W odpowiedzi na Pana pytanie informujemy, że lek Morfeo (nazwa międzynarodowa zaleplon) jest wskazany w leczeniu pacjentów z bezsennością, mających trudności z zasypianiem. Warto dodać, że lek zalecany jest tylko w przypadku ciężkich zaburzeń, uniemożliwiających prowadzenie normalnego trybu życia lub będących przyczyną poważnego dyskomfortu dla chorego.
Lek należy przyjmować bezpośrednio przed położeniem się do łóżka, co najmniej 4 godziny przed przebudzeniem. Leczenie powinno trwać tak krótko jak to możliwe, maksymalnie 2 tygodnie. Lek działa szybko, maksymalne stężenie leku w organizmie jest osiągane po ok. 1h.
Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Lek wywiera także znaczny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.
Ponieważ nie znamy żadnych szczegółów na temat Pana bezsenności informujemy, że utrzymująca się lub nasilająca bezsenność po krótkim okresie stosowania zaleplonu może wskazywać na potrzebę ponownego kontaktu z lekarzem.
W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z lekarzem prowadzącym.

Kategoria pytania: