Octreotide CSC

l1
Substancje czynne: 
l2
Postać farmaceutyczna: 
roztwór do wstrzykiwań
l3
podmiot odpowiedzialny: 
l8
Dawka: 
50 mcg/ml
100 mcg/ml
500 mcg/ml

indeks_lekow_quicktab

Wskazania do stosowania:

Guzy żołądkowo-jelitowo-trzustkowe (guzy GEP):
Łagodzenie objawów związanych z obecnością guzów układu pokarmowego (guzy GEP), takich jak rakowiaki i VIP-oma wywodzące się z komórek wewnątrzwydzielniczych żołądka, jelit i trzustki. Oktreotyd nie jest lekiem przeciwnowotworowym i nie powoduje wyleczenia tych pacjentów.

Akromegalia:
Kontrola objawów i zmniejszanie stężenia hormonu wzrostu (GH) oraz insulinopodobnego czynnika wzrostu 1 (IGF-1/somatomedyna C) w osoczu u pacjentów z akromegalią u których nie uzyskano dostatecznej kontroli lub u których nie można zastosować leczenia chirurgicznego lub radioterapii.

Oktreotyd jest również wskazany u pacjentów z akromegalią, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli podczas konwencjonalnego leczenia (operacja przysadki, radioterapia, leczenie agonistami dopaminy) lub w okresie przejściowym przed osiągnięciem pełnych efektów radioterapii.

Oktreotyd jest wskazany u pacjentów z akromegalią, u których leczenie chirurgiczne jest przeciwwskazane (np. z powodu złego stanu ogólnego).

Zapobieganie powikłaniom po operacji trzustki.

Krwawienie z żylaków żołądkowo-przełykowych:
Leczenie w nagłych przypadkach, w celu zahamowania krwawień i zapobiegania nawrotom krwawień z żylaków żołądkowo-przełykowych u pacjentów z marskością wątroby. Oktreotyd powinien być stosowany w połączeniu ze specyficznym leczeniem, takim jak endoskopowa skleroterapia.

Źródło: Charakterystyka Produktu Leczniczego

Zakladka informacja CIL:

Wskazania do stosowania (opracowanie własne CIL)

 

Kategorie przynależności pomocne w wyszukiwaniu leków

Kod ATC

Klasyfikacja anatomiczno-terapeutyczno-chemiczna, ATC – system porządkujący leki oraz inne środki i produkty wykorzystywane w medycynie. Klasyfikacja ma strukturę drzewa, w którym najniższy, anatomiczny poziom określa miejsce działania, a wyższe precyzują lek na drodze funkcji terapeutycznej, cechy farmakologicznej i przynależności do określonej grupy chemicznej

ATC

H Leki hormonalne do stosowania wewnętrznego (bez hormonów płciowych)
H01 Hormony podwzgórza i przysadki mózgowej oraz ich analogi
H01C Hormony podwzgórza
H01CB Hormony hamujące wzrost
H01CB02 Octreotide

 

Indeks farmakologiczno-terapeutyczny

Indeks klasyfikujący leki pod kątem zastosowania farmakologicznego oraz terapeutycznego.

 

Indeks mesh:

Medical Subject Headings (MeSH) jest podstawowym językiem haseł z zakresu medycyny, powstającym od 1960 roku, w National Library of Medicine USA (NLM). Zawieraja słownictwo uporządkowane w hierarchicznej, wielostopniowej strukturze.

 

Piktogramy leku

Opisy do piktogramów zostały sporządzone na podstawie informacji zawartych m.in. na stronach rządowych agencji ds. leków i innych uznanych źródeł. Piktogramy i ich opis są podane jedynie pomocniczo i nie zastępują w żadnym przypadku informacji zawartych w charakterystyce produktu leczniczego i ulotce. Jeżeli jesteś pacjentem pamiętaj, że przed zastosowaniem leku należy przeczytać ulotkę bądź skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Synonimy substancji czynnej

Inne stosowane nazwy substancji czynnej

Synonimy:
Octreotide Acetate; Acetato de octreotida; Octréotide, Acétate d'; Octreotidi Acetas

Brak komunikatów bezpieczeństwa

Zobacz Jeszcze:

>> inne leki podmiotu odpowiedzialnego CSC Pharmaceuticals Handels GmbH

>> komunikaty bezpieczeństwa dotyczące leku

>> komunikaty dotyczące braków leków na rynku

Jeżeli nie znalazłeś informacji o szukanym leku, zapraszamy do skorzystania z usługi zadaj pytanie .