Oferta współpracy

Centrum Informacji o Leku (CIL) jest pierwszym i jedynym w Polsce fachowym serwisem informacji o lekach, prowadzonym w oparciu o uznane polskie i zagraniczne źródła informacji. Głównym celem CIL-u jest udostępnianie i propagowanie wiedzy na temat leków oraz bezpiecznego ich stosowania.

Centrum Informacji o Leku, powstało w 2006 roku jako owoc doświadczeń i kontaktów z innymi ośrodkami informacji o leku w Europie i Stanach Zjednoczonych, oraz jako odpowiedź na zapotrzebowanie na tego typu usługi ze strony polskiego środowiska farmaceutycznego i medycznego oraz pacjentów.

Serwis udziela bezpłatnie informacji o lekach (on-line) dotyczących: wskazań, dawkowania, interakcji leków z innymi lekami oraz pożywieniem, działań niepożądanych, stosowania leków u osób starszych, kobiet w ciąży i dzieci.

Zakładka Partnerzy

W tym miejscu umieszczamy informację o instytucjach i organizacjach współpracujących a także logo firm, które udostępniły druki informacyjne w serwisie Centrum Informacji o leku (http://leki-informacje.pl/content/partnerzy).

PROPOZYCJA WSPÓŁPRACY

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazywanie w formie elektronicznej:

  • druków informacyjnych leków (ulotek, charakterystyk produktów leczniczych)
  • oraz opisów suplementów diety/wyrobów medycznych, wprowadzonych do obrotu w Polsce przez Państwa firmę, celem opublikowania wyżej wymienionych materiałów w serwisie Centrum Informacji o Leku.

Proponujemy Państwu skorzystanie z wpisu do indeksu leków w wersji podstawowej lub rozszerzonej.

Wersja podstawowa – bezpłatna

W zakładce indeks leków umieszczamy

  • podstawowe informacje o leku – nazwa handlowa, podmiot odpowiedzialny, postać leku, substancja czynna, kod ATC, źródło informacji o leku;
  • plik w formacie pdf z charakterystyką produktu leczniczego i/lub plik z ulotką leku. Każda aktualizacja plików jest bezpłatna!
  • szczegółowe dane i kontakt do podmiotu odpowiedzialnego, logo firmy i link do strony www;
  • zakładkę z formularzem zgłoszenia niepożądanego działania leku on-line – przy opisie każdego leku udostępniamy formularz służący do elektronicznego raportowania niepożądanych działań leków (NDL) bezpośrednio od pacjentów. Otrzymane raporty NDL przekazujemy podmiotom odpowiedzialnym na wskazany wcześniej adres e-mail.

W wersji podstawowej nie umieszczamy:

  • charakterystyki produktu leczniczego i/lub ulotki widocznej jako tekst na stronie (w języku html).

Wersja rozszerzona – płatna

Do podstawowego, bezpłatnego wpisu do indeksu leków dodajemy:

  • charakterystykę produktu i/lub ulotkę dla pacjenta widoczną jako tekst na stronie (w języku html).
    Prezentacja opisu leku w języku html na stronach serwisu Centrum Informacjo o Leku powoduje, iż po wpisaniu nazwy leku do wyszukiwarki internetowej (np. Google), pojawia się on wśród pierwszych wyników wyszukiwania. Jest to możliwe m.in. dzięki wysokiej popularności serwisu, 5 letniej obecności w Internecie, zastosowania odpowiedniego formatowania opisów wprowadzonych leków oraz ich wzajemnych powiązań.

Wyniki wyszukiwania leku w Google

 

 

 

 

 

W przypadku zainteresowania powyższą ofertą prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy.