Xistatin

l1
Substancje czynne: 
l2
Postać farmaceutyczna: 
tabletka powlekana
l3
podmiot odpowiedzialny: 

indeks_lekow_quicktab

Wskazania do stosowania

Hipercholesterolemia
Atorwastatyna zalecana jest jako uzupełnienie leczenia dietą w celu obniżenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL, apolipoproteiny B i triglicerydów u dorosłych, nastolatków i dzieci w wieku 10 lat lub starszych z hipercholesterolemią pierwotną, w tym hipercholesterolemią rodzinną (wariant heterozygotyczny), lub z hiperlipidemią złożoną (mieszaną) (odpowiadającą hiperlipidemii typu IIa i IIb wg klasyfikacji Fredricksona), w przypadku niewystarczającej odpowiedzi na stosowanie diety i innych niefarmakologicznych metod leczenia.

Atorwastatyna jest również stosowana w celu obniżenia stężenia całkowitego cholesterolu i cholesterolu LDL u dorosłych z homozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną jako terapia wspomagająca inne metody leczenia mające na celu obniżenie stężenia lipidów (np. afereza LDL), lub wtedy, gdy takie metody leczenia są niedostępne.

Zapobieganie chorobom układu sercowo-naczyniowego
Zapobieganie niepożądanym zdarzeniom sercowo-naczyniowym u dorosłych, u których ryzyko pierwszego zdarzenia oceniane jest jako duże, wraz z działaniami mającymi na celu redukcję innych czynników ryzyka.

Źródło: www.urpl.gov.pl

Zakladka informacja CIL:

Brak komunikatów bezpieczeństwa

Zobacz Jeszcze:

>> inne leki podmiotu odpowiedzialnego Biokanol Pharma GmbH

>> komunikaty bezpieczeństwa dotyczące leku

>> komunikaty dotyczące braków leków na rynku

Jeżeli nie znalazłeś informacji o szukanym leku, zapraszamy do skorzystania z usługi zadaj pytanie .