LIDAN PAISHI PIAN i SHI LIN TONG

16 posts / 0 new
Ostatni wpis
admin
LIDAN PAISHI PIAN i SHI LIN TONG

Witam serdecznie,
Interesują mnie te dwa ziołowe preparaty chińskie które są dostępne w sklepach zielarskich i oczywiście w internecie. Oba są rekomendowane jako leki na kamicę nerkową i żółciową. Czy są one rejestrowane i dopuszczone w Polsce. Czy mają jakieś skutki uboczne oraz jaka jest ich skuteczność - czy są jakieś badania w tym zakresie?
Z góry dziękuję za informacje.
Pozdrawiam - Teresa

administrator

Odradzamy stosowanie tych dwóch "preparatów" ponieważ nie są dopuszczone do obrotu na terytorium RP jako leki ani też nie znaleźliśmy informacji o rejestracji ich jako suplementów diety. W związku z powyższym decydując się na zakup takich preparatów kupujemy tzw. kota w worku, produkty nie są przebadane a więc nie są bezpieczne. Źródło: 1) WYKAZ PRODUKTÓW LECZNICZYCH DOPUSZCZONYCH DO OBROTU NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 2) Baza Leków i Środków Ochrony Zdrowia (BLOZ) http://www.osoz.pl/osoz-bloz/servlet/main/indexhtml

TessGa

Dziękuję za odpowiedź. Na żadnym z nich nie uwidoczniono składu tabletek ani w języku polskim ani też łacińskich nazw ziół. Jest tylko informacja o sposobie użycia oraz wskazania do stosowania. Reszta zapisu to język chiński dlatego też miałam wątpliwości co do stosowania.Teresa

katblag

Jako środek do rozkruszania kamieni specyfik pod nazwą SHI LIN TONG był oficjalne zarejestrowany i dopuszczony do obrotu w RP w roku 1996 (patrz Leki współczesnej terapii, 1996). W tym wykazie wyraźnie zaznaczone pochodzenie produktu Chiny. Następna rejestracja - &#8222załatwianie&#8221 atestu w Polsce (przeciecz korupcji nie mamy) w chwili obecnej kosztuje od 300 tys. do 1 mln. złotych. Na takie badania stać tylko koncernom farmaceutycznym. Z tego tytułu oryginalny chiński SHI LIN TONG jest zaznaczony jako środek bez atestu (szkodliwy i zagrażający życiu). W wielu krajach Unijnych, chociażby w Czechach jest dopuszczony jako suplement diety i nie zagraża życiu obywatela. Niestety w Polsce wszystkie specyfiki naturalne i ziołowe, które są tanie i skuteczne, przy czym występują jako alternatywa środków farmakologicznych od razu są uważane za nie dobre i podejrzliwe!

olo
Przede wszystkim trzeba wyjść

Przede wszystkim trzeba wyjść od tego, że substancja wykazująca właściwości lecznicze nie może być suplementem diety - czyli inaczej środkiem spożywczym. Więcej na temat różnic pomiędzy lekiem a suplementem tutaj:
http://leki-informacje.pl/forum,temat,10,lek_a_suplement_diety.html.

Podejrzewam więc ,że trudno będzie zarejestrować jako suplement coś co jak Pani podaje było kiedyś zarejestrowane jako lek, chociaż z drugiej strony jeżeli faktycznie tak jak Pani pisze produkt jest dostępny w UE (Czechy) jako suplement diety to teoretycznie nie ma przeszkód aby wprowadzić go u nas. Pytanie tylko czy zawartość substancji czynnych będzie wykazywało działanie lecznicze czy uda się zmniejszyć ich zawartość aby można był postulować ,że lek nie ma działania leczniczego a jedynie odżywcze. Podobnie jak zrobiono z preparatami witaminowymi ,kiedyś były zarejestrowane jako leki a teraz większość jako suplementy diety ale o obniżonej zawartości witamin i składników mineralnych np. Supradyn (lek - kiedyś) vs Supradyn obecnie - suplement diety - ma skład podobny ale zmniejszone dawki poszczególnych składników.

Ważne jest jeszcze czy patrzymy na temat lek a suplement diety z punktu widzenia specjalisty/pacjenta czy producenta/dystrybutora.

Ze strony producenta/dystrybutora - wprowadzenie na rynek suplementu diety jest korzystniejsze bo o \"niebo\"" tańsze i szybsze. Pomimo ,że suplement nie ma działania leczniczego często opakowanie do złudzenia przypomina opakowanie produktu leczniczego co często wprowadza w błąd zarówno pacjenta jak i specjalistę. Np. według prawa farmaceutycznego w aptece suplementy diety powinny być oddzielone od leków proszę się przejść po aptekach i zobaczyć w ilu aptekach ten zapis jest egzekwowany.

Pacjent/specjalista - produkty lecznicze wprowadzone na rynek muszą przejść najpierw szereg procedur ,które m.in. dają gwarancje bezpieczeństwa stosowania, wysokiej jakość i skuteczność leku.

A teraz produkt ,który jest nielegalnie wprowadzony do obrotu na terytorium Polski - brak jakichkolwiek gwarancji co do:
- deklarowanej zawartości np. ostatnio w USA znajdował/znajduje się w obrocie podrobiony popularny lek na odchudzanie Alli, który normalnie zawiera substancje czynną orlistat, natomiast ten sfałszowany zawierał sibutramine (obecnie wycofywaną z UE). Więcej: http://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/PostmarketDrugSafetyInformationforPa...
- jakości
- bezpieczeństwa
- skuteczności.
Biorąc pod uwagę brak rejestracji produktu SHI LIN TONG jako leku bądź suplementu diety bałbym się przyjmować produkt z tzw. czarnego rynku.

Dołączam jeszcze podstawowe definicje:

suplement diety - środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, pojedynczych lub złożonych, wprowadzany do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie, w postaci: kapsułek, tabletek, drażetek i w innych podobnych postaciach, saszetek z proszkiem, ampułek z płynem, butelek z kroplomierzem i w innych podobnych postaciach płynów i proszków przeznaczonych do spożywania w małych, odmierzonych ilościach jednostkowych, z wyłączeniem produktów posiadających właściwości produktu leczniczego w rozumieniu przepisów prawa farmaceutycznego

produktem leczniczym jest substancja lub mieszanina substancji, przedstawiana jako posiadająca właściwości zapobiegania lub leczenia chorób występujących u ludzi lub zwierząt lub podawana w celu postawienia diagnozy lub w celu przywrócenia, poprawienia lub modyfikacji fizjologicznych funkcji organizmu poprzez działanie farmakologiczne, immunologiczne lub metaboliczne"

tomek79
SHI LIN TONG PIAN (Desmodium

SHI LIN TONG PIAN (Desmodium styracifolium) -nazwa potocznaGuang jing qian cao.Snowbelleaf Tickclove
Producenthttp://www.wnqzy.com.cn/productnr.asp?ID=175
Guang jing qian cao, cała roślina jest moczopędna i przeciwgorączkowa. To jest używane w leczeniu rzeżączki. Odwar rośliny jest używany w kuracji kamieni żółciowych, kamieni przewodu moczowego i zapalenia wątroby.
Roślina została dokładnie przebadana przez naukowców z Pekinu i Tokio.
Wyniki banań nad rośliną znajdziesz na stronie PUBMED.com
NP. Departament of Urology, Kumamoto University, Japan.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8461944
i także Instytutu Farmacji, Chińska Akademia Medycyny, Pekin
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8368079
Medycyna chińska jest stosowana od 4 tys lat kiedy na zachodzie Europy zalegał jeszcze lodowiec.
Tak długi okres testowania preparatów naturalnych eliminuje złe a zachowuje i przekazuje kolejnym pokoleniom.
Na Zachodzie syntetyczne leki sa testowane 1-3 lata.
Moja żona miała przykry zapach z ust-poszła do lekarza a on odpowiedział,że tak musi być.
Zakupiłem w Chinach preparat w folmie PILS-po tygodniu kuracji przykry zapach z ust ustapił.
Preparat zabił bakterie gnilne w przewodzie pokarmowym,usunał toksyny i oczyscił krew.teraz bierze go profilaktycznie.

Informacje zaczrpnięte od przyjaciół z Kantonu i PUBMED.com.

--------------------------------------------------------------------------
US National Library of Medicine
National Institutes of Health
PubMed.Gov

Wpływ Desmodium styracifolium - triterpenoid szczawianu wapnia na nerki kamienie.
Hirayama H, Wang Z, Nishi K, Ogawa, T Ishimatu, Ueda S, T Kubo, T Nohara.

Kliniki Urologii Uniwersytetu Kumamoto, Japonia .

Streszczenie
Badano wpływ hamujący Desmodium styracifolium - triterpenoid (DS- t) ( pochodzących z styracifolium Desmodium ( Osbeck ) Merr , medycynie ) w sprawie tworzenia kamieni nerkowych szczawianu wapnia eksperymentalnie wywołanych przez glikolu etylenowego ( GE ) i 1 alfa ( OH) D3 (1 D3 alfa) u szczurów. Częstość powstawania kamieni moczowych wynosił 81% w grupie kontrolnej , która otrzymała EG i 1 alfa D3, a 29% w DS- T , które otrzymały EG i 1 alfa D3 uzupełnione Ds -t. wapnia w surowicy (Ca) stężenie w grupie DS- t był znacznie podwyższony i wydalanie moczu Ca została znacznie zmniejszona . Wydalanie z moczem cytrynian (CIT) , czynnikiem, który zapobiega powstawaniu kamienia, było znacznie wyższe w grupie Ds -t. Wydalanie moczu fosforu (P) , który został podniesiony do znacznie większym stopniu w grupie kontrolnej niż w grupie DS- t, zwiększyła się w obu grupach. Zwiększenie objętości moczu w grupie DS- t był znacznie większy niż w grupie kontrolnej . 24-h klirens kreatyniny stawki ( Ccr ) była znacząco mniejsza w grupie kontrolnej. Wyniki te wskazują, że DS- t hamuje tworzenie się kamieni szczawianu Ca w nerkach szczurów , poprzez zwiększenie produkcji moczu, zmniejszając wydalanie wapnia i zwiększenie wydalania cytrynianu . DS -T mogą być przydatne w zapobieganiu nawrotom kamieni szczawianu Ca moczu w warunkach klinicznych

2.
Bull Pharm Chem ( Tokio). 1989 sierpnia , 37 (8) :2229-31 .

Badanie na temat składników styracifolium Desmodium .
T Kubo, Hamada S, T Nohara, Wang ZR, Hirayama H, Ikegami K, Yasukawa K, Takido M.

Streszczenie
Dwa saponin triterpenowych (1 i 2) zostały wyizolowane z Desmodii Herba [ suszone rośliny styracifolium Desmodium ( Osbeck ) Merr . ( Leguminosae )] , a ich struktury chemiczne zostały uznane za soyasaponin I i nowy saponiny , 3-O- [ alfa -L- rhamnopyranosyl - (1 ---- 2)- beta -D- galactopyranosyl - (1 ---- 2)- beta -D- glucuronopyranosyl ] E soyasapogenol , odpowiednio, przez środki chemiczne i spektroskopowe .

3
działanie hipotensyjne styracifolium Desmodium i Clematis chinensis .
Ho CS, Wong YH, Chiu KW.

Wydział Biologii , Uniwersytet w chińskim Hong Kongu.

Streszczenie
układu sercowo-naczyniowego farmakologia ekstraktów wodnych styracifolium Desmodium (DSE) i Clematis chinensis (CCE ) badano u szczurów zarówno in vivo i in vitro. DSE produkowane dwóch kolejnych hipotensyjnego działania : pierwszy poprzez stymulację receptorów cholinergicznych , a drugi nasila się przez blokady zwoju autonomicznego i alfa -adrenergicznych . W przeciwieństwie do DSE , CCE produkowane tylko jedna odpowiedź hipotensyjne który pośredniczy histaminergicznych działalności. Ponadto zarówno pojedyncze wyciągi zrelaksowany methoxamine preconstricted spiralne taśmy tętnicy ogon. CCE także produkowany zarówno negatywne chronotropowy i inotropowe działanie na izolowane przedsionki , a DSE pozytywny chronotropowy bez wyraźnego wpływu na siły skurczu

4 Badanie składników chemicznych z ] Desmodi...

administrator

Produkt SHI LIN TONG PIAN według podanych niżej źródeł - NIE jest zarejestrowany w Polsce ani jako lek ani jako suplement, więc na terytorium Polski jest rozprowadzany NIELEGALNIE. Osoby ,które decydują się na zakup takich produktów podejmują olbrzymie ryzyko gdyż kupują tzw.kota w worku. Źródła: [1] Baza leków i środków ochrony zdrowia (BLOZ) [2] WYKAZ PRODUKTÓW LECZNICZYCH DOPUSZCZONYCH DO OBROTU NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (2010 rok)

tomek79

Czy Dopalacze są Legalnie sprzedawane w Polsce? nCzy ich skład był przez kogoś badany?

administrator

W obecnym stanie prawnym tzw. dopalacze są sprzedawane legalnie ALE jako produkty nie do spożycia a kolekcjonerskie. Dzięki statusowi tych produktów jako wyłącznie służące do kolekcjonowania dystrybutorzy nie muszą załączać informacji podobnej do tej jaką mamy w lekach , a więc nie wiadomo: jakich działań niepożądanych możemy się spodziewać, jak leczyć przedawkowanie, jakie są przeciwwskazania do stosowania, w jakie interakcje wchodzi z innymi substancjami, nie znamy zachowania się substancji w organizmie (właściwości farmakologicznych). W przypadku nowego leku średni czas potrzebny na same badania kliniczne wynosi około 5-7 lat. Dopalacze jak wiemy z mediów są szybko wprowadzane na rynek i produkt, którego sprzedaż została zakazana jest natychmiast zastępowany kolejnym nowym dopalaczem - więc gdzie tu czas na badania. Producenci dopalaczy na pewno badają swoje produkty lub analizują literaturę pod kątem ich działania na naszą psychikę, gdyż gdyby dopalacze były tego efektu pozbawione, po prostu nie sprzedawały by się. Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa sądzimy, iż jeżeli w ogóle takie badania są przeprowadzane to w bardzo ograniczonym stopniu i na pewno nie wystarczającym.

jariib

Ja też szczerze odradzam takich podejrzanych specyfików kupowanych na nielegalnych aukcjach z niepewnych źródeł zupełnie poza jakąkolwiek kontrolą i tańszych niż słuszne leki. popełniłem błąd i zastosowałem..... Niestety mi pomógł.

tomdol

Mnie też, niestety, pomogł. Shilintong po 3 tygodniach stosowania rozkruszył mi kamień 9 milimetrowy, z powodu ktorego dostałem skierowanie do szpitala. Najpierw urodziłem kamień 6 mm, a tydzień poźniej 3 mm. Okropne."

reniak

Lidanem usunęłam kamienie 1,1 i 1,2cm z woreczka i 0,9 z nerki. Poleciłam innym i tez uniknęli zabiegów chirurgicznych. 36 lat temu miałam usuwany kamien z drugiej nerki i mimo wagi poniże 60kg miałam ciecie 27 cm. Teraz udało mi sie uniknąc bólu. Miałam oryginalne chińskie tabletki a kupiłam je w sklepie zielarskim.Wszyscy ,którzy usuwali w tę sposób kamienie mają dokładnie zdjagnozowane ich usunięcie. Kuracja bezbolesna. Kupując trzeba prosić polską instrukcję.Miesiąc bez alkoholu, dużo wody i wiecej niż zwykle ruchu i po kamieniach i jeszcze inne korzysci. Lidan ma duże spektrum działania. Wszystko w polskiej ulotce.Pozdrawiam tych którzy mają wiekszą wyobraźnię i do konca nie wierza tym, którym nie chce sie douczyć o tym co nam Bóg stworzył.Ja kupowałam może 2-3 lata temu i płaciłam max 24zł za opakowanie 100sztuk drażetek jak witamina C a w internecie widziałam po 85zł. Poszukajcie w zielarskich sklepach, tam zawsze mozna zamówić i sprowadzą.

reniak

Dodam, że ja zużyłam chyba 3-4 opakowania i brałam pół godziny przed jedzenie popijając dużą szklanko wody 3xpo 2 tab, po 3 dniach zwiększyłam do 3 tab i chyba po 2tyg brałam 2x po 5 tabletak i ok.

Rozalia

No cóż - Shi Lin Tong uratował mnie przed paru laty spod noża (skierowanie na cięcie nerki), moją sąsiadkę też, więc go polecam :) Teraz biorę Lidan i już czuję ulgę od razu odeszło \'rozdęcie\' i ból. Po kuracji bezczelnie pójdę na usg, a tutaj - podzielę się wynikami :P

Trop
Wiecie co kupiłam kiedyś

Wiecie co kupiłam kiedyś zamiennik leku niby skład miał byc ten sam a czułam się po nim okropnie teraz leki kupuje tylko na recepte żadnych eksperymentów

SGKA
Trzeba uważać

Ze wszystkimi lekami trzeba uważać. Produkty farmaceutyczne nie zawsze pochodzą od uczciwych firm farmaceutycznych. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na temat bezpieczeństwa stosowania leków nawet tych przepisanych przez lekarza, śmiało piszcie do nas albo poczytajcie wpisy. Z całym szacunkiem do zawodu lekarza, zawsze trzeba mieć swój rozum i uważać na to, co się bierze.