Adipex Retard interakcje

Treść pytania: 

mam pytanie biorę od tygodnia Adipex Retard lek wspomagający odchudzanie proszę o odpowiedz czy mogę jednocześnie brac antybiotyk który został mi przypisany Cipronex oraz nimesil??

Odpowiedź: 

Wg informacji od producenta Adipexu (nazwa chem. Phentermine Hydrochloride) oraz informacji zawartych w innych źródłach phentermine nie wchodzi w interakcje z Cipronexem (Ciprofloxacin) oraz Nimesilem (Nimesulide). W konsultowanych przez nas źródłach nie ma informacji na temat szkodliwości stosowania tych leków jednocześnie.

Jednakże chcieliśmy dodać, że sam Adipex może powodować wiele działań niepożądanych, w tym bardzo poważnych tj.m.in. nadciśnienie płucne. Dlatego też powinien być stosowany tylko z przepisu lekarza, najlepiej specjalizującego się w leczeniu otyłości, a przyjmowanie leku nie powinno być dłuższe niż 3-4 tygodnie. Lek Adipex jest zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych ze wskazaniem tylko i wyłącznie wspomagania leczenia bardzo poważnej otyłości i musi być stosowany przy zachowaniu odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych. Terapia powinna być nadzorowana przez lekarza, ze względu, tak jak wspomnieliśmy powyżej możliwości wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Lek ma także wiele przeciwwskazań do stosowania (tj. np.nadciśnienie, choroby sercowo-naczyniowe, depresja itp.)Adipex nie powinien być stosowany długo (tzn.powyżej trzech miesięcy)także ze względu na to, że rozwija się wtedy tolerancja na lek, zmniejsza się jego skuteczność i rozwija uzależnienie od leku.
Obecnie na rynku istnieją inne produkty lecznicze, stosowane w leczeniu otyłości, które wydają się bezpieczniejsze i bardziej skuteczne od Adipexu, ale
są to też leki z przepisu lekarza i muszą być stosowane pod ścisłą kontrolą.

Źródła:
1. Informacja producenta Adipexu
2. EMEA - Europejska Agencja Leków - 1997
3. Czasopismo Prescrire - Francja 2003
4. Index Leków Medycyny Praktycznej 2005

Kategoria pytania: