Transtec 35 ug/h - działania niepożądane

Treść pytania: 

Transtec 35 ug/h przykleiłam plaster z powodu bólu barku, najprawdopodobniej zapalenie nerwu splotu barkowego,od tego momentu mam nudności i wymioty,nie mogę nic jeść, bo wymiotuję, plaster dał mi lekarz, ból jest nie do zniesienia . Nie pomagają żadne inne tabletki, ani czopki. Do lekarza idę dopiero jutro o 16.00, nie wiem czy wytrzymam. Proszę o pomoc !!!!

Odpowiedź: 

Transtec 35 mcg/h system transdermalny zawiera 20mg buprenorfiny, uwalnia 35 mcg buprenorfiny na godzinę w ciągu 96 godzin.

Po zastosowaniu po raz pierwszy preparatu Transtec stężenie substancji czynnej buprenorfiny w surowicy zwiększa się stopniowo i powoli, dlatego też na początku leczenia mało prawdopodobny jest szybki początek działania. Pierwszej oceny działania preparatu należy dokonać po upływie 24 godzin.

Opisane przez Panią objawy czyli nudności i wymioty są wynikiem działań niepożądanych preparatu i były raportowane odpowiednio u pacjentów nudności 16,7% (b. często), wymioty 9,3% (często). Dolegliwości te należy zgłosić lekarzowi. [1]

W załączniku przesyłamy pełną charakterystykę produktu leczniczego Transtec.

Źródła:
Charakterystyka produktu leczniczego Transtec
http://www.urpl.gov.pl/rejestr/index.htm

Kategoria pytania: