Publikacje dla pacjentów

Witamy w dziale „Publikacje”.

W dziale tym można znaleźć artykuły dla pacjentów dotyczące praktycznych aspektów stosowania leków, podstawowe informacje związane z używaniem leków w różnych grupach pacjentów (tj. kobiety w ciąży i karmiące, dzieci oraz osoby starsze), przystępnie opracowane informacje na temat interakcji leków z innymi lekami, żywnością i alkoholem oraz krótkie opracowania dotyczące często spotykanych chorób i dolegliwości.

Specjaliści znajdą tu natomiast fachowe informacje na tematy najczęściej poruszane przez pacjentów CIL-u, krótkie opracowania dotyczące profilaktyki, edukacji zdrowotnej i komunikacji z pacjentem, a także artykuły o interakcjach leków oraz potrzebne w pracy zawodowej wykazy, skróty recepturowe etc.

Artykuły dla Pacjentów
Informacje podstawowe dla kobiet w ciąży i matek karmiących

Stwierdzono, że wszystko co jesz, pijesz lub zażywasz w czasie ciąży może wpłynąć na zdrowie twojego dziecka. Jeżeli chodzi o stosowanie leków pamiętaj, aby przed zażyciem jakiegokolwiek leku lub suplementu diety skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Klasyfikacja FDA - stosowanie leków w okresie ciąży.

Amerykańska Agencja Leków i Żywności (FDA) sklasyfikowała leki pod względem bezpieczeństwa ich stosowania w czasie ciąży. Informacje na temat przynależności leku do danej kategorii można odnaleźć w ulotce dołączonej do leku.