Publikacje dla pacjentów

Witamy w dziale „Publikacje”.

W dziale tym można znaleźć artykuły dla pacjentów dotyczące praktycznych aspektów stosowania leków, podstawowe informacje związane z używaniem leków w różnych grupach pacjentów (tj. kobiety w ciąży i karmiące, dzieci oraz osoby starsze), przystępnie opracowane informacje na temat interakcji leków z innymi lekami, żywnością i alkoholem oraz krótkie opracowania dotyczące często spotykanych chorób i dolegliwości.

Specjaliści znajdą tu natomiast fachowe informacje na tematy najczęściej poruszane przez pacjentów CIL-u, krótkie opracowania dotyczące profilaktyki, edukacji zdrowotnej i komunikacji z pacjentem, a także artykuły o interakcjach leków oraz potrzebne w pracy zawodowej wykazy, skróty recepturowe etc.

Artykuły dla Pacjentów
Leki i ty. Przewodnik dla osób starszych.

Wraz z wiekiem możesz zostać zmuszony do zmierzenia się z większą ilością problemów zdrowotnych wymagających stałego leczenia. Ważne jest abyś był świadomy, że stosowanie większej ilości leków oraz normalne zmiany w organizmie spowodowane starzeniem się organizmu mogą zwiększyć szansę wystąpienia niechcianych lub nawet szkodliwych dla zdrowia interakcji lekowych. Im więcej wiesz na temat leków i im więcej rozmawiasz ze specjalistami opieki zdrowotnej tym łatwiej przychodzi Ci unikanie problemów związanych z lekami.