Publikacje dla pacjentów

Witamy w dziale „Publikacje”.

W dziale tym można znaleźć artykuły dla pacjentów dotyczące praktycznych aspektów stosowania leków, podstawowe informacje związane z używaniem leków w różnych grupach pacjentów (tj. kobiety w ciąży i karmiące, dzieci oraz osoby starsze), przystępnie opracowane informacje na temat interakcji leków z innymi lekami, żywnością i alkoholem oraz krótkie opracowania dotyczące często spotykanych chorób i dolegliwości.

Specjaliści znajdą tu natomiast fachowe informacje na tematy najczęściej poruszane przez pacjentów CIL-u, krótkie opracowania dotyczące profilaktyki, edukacji zdrowotnej i komunikacji z pacjentem, a także artykuły o interakcjach leków oraz potrzebne w pracy zawodowej wykazy, skróty recepturowe etc.

Artykuły dla Pacjentów
Czy tabletki na odchudzanie sa skuteczne ?

Nie da się ukryć, że na obszarze naszego państwa z nadwagą walczy sporo jednostek. Co gorsza, nic nie wskazuje w tym miejscu też i na to, żeby w nadchodzącym czasie mogłoby się to zmienić. Trzeba bowiem pamiętać przede wszystkim o tym, że wielu Polaków odżywia się niezwykle niezdrowo.

Srebro koloidalne - fakty i mity

Srebro jest cząsteczką metaliczną. W życiu codziennym spotykamy się z nim w różnych miejscach. Posiada też liczne zastosowania. Używa się go np. do wyrobu biżuterii, srebra stołowego, elementów elektronicznych a także obróbki zdjęć czy dezynfekcji wody. Zazwyczaj w niewielkich ilościach jesteśmy poddani działaniu srebra poprzez powietrze, picie wody, spożywanie żywności oraz wykonując niektóre aktywności związane z pracą lub z hobby.

Praktyczne porady stosowania suplementów diety.

Obecnie na rynku znajduję się wiele suplementów diety, w których skład mogą wchodzić zioła, minerały, witaminy oraz inne substancje. Dobierając do swojej diety odpowiedni suplement powinno się wiedzieć nieco więcej o danym produkcie. Wybór i decyzja stosowania suplementu diety może być mądrą decyzją i przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Aczkolwiek w niektórych przypadkach suplementy diety nie są nam potrzebne do zachowania dobrej kondycji zdrowotnej a nawet mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Biorąc pod uwagę mnogość dostępnej, często sprzecznej informacji na temat suplementów diety możesz potrzebować pomocy aby umieć rozdzielić wiarygodne informacje od tych wątpliwych. Poniżej przedstawiamy porady ,które mamy nadzieje pomogą ci w rozsądnym stosowaniu suplementów diety.

Preparaty z wyciągiem z liści Miłorzębu Japońskiego - Ginko Biloba

Czy każdy z nas odróżnia lek od suplementu diety? Czy na pewno zdajemy sobie sprawę z tego co tak naprawdę niektóre z tych preparatów zawierają w swoim składzie? Opublikowane w tym roku badanie, przeprowadzone przez pracowników Katedry i Zakładu Farmakognozji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, pokazuje co zawierają popularne na naszym rynku preparaty z wyciągiem z liści Miłorzębu Japońskiego - Ginko Biloba.

Suplementy diety a odchudzanie - co warto wiedzieć?

Wiosna nadciąga wielkimi krokami, a wraz z nią, jak co roku – plany „zrzucenia” kilku kilogramów. Aby osiągnąć ten cel stosujemy różne sposoby – przechodzimy na drakońskie diety, katujemy się ćwiczeniami na siłowni i coraz częściej… „faszerujemy” się suplementami diety wspomagającymi odchudzanie. Producenci tych specyfików kuszą obietnicami szybkiej utraty wagi, nie wymagającej wyrzeczeń, a konsumenci marząc o szczupłej sylwetce bardzo często im ulegają …