Co najczęściej zawierają tabletki na potencję

Na rynku jest kilkanaście produktów dla mężczyzn na potencję. Każdy z nich jest reklamowany jako jedyny skuteczny. Każdy ma rozpalać i ułatwiać im kontakty intymne. Przyjrzeliśmy się składom tych wszystkich preparatów i stwierdzamy, że w głównej mierze oparte są one na tym samym składniku czyli na sidenofilu. Tak na prawdę równią się tylko ilością tej substancji. Leki dostępne bez recepty mają go  25 mg. Jeżeli potrzebna jest silniejsza dawka leku to trzeba mieć na to  receptę od lekarza. 

Co powinien wiedzieć pacjent korzystający z usług apteki

W związku z licznymi pytaniami jakie trafiają do nas od pacjentów i dotyczą możliwości uzyskania porady w aptece, przygotowaliśmy na ten temat kilka najważniejszych informacji w oparciu o przepisy Ustawy Prawo farmaceutyczne oraz Ustawy o Izbach Aptekarskich. W następnym numerze będziemy jeszcze wracali do tego tematu, w kontekście praw pacjenta.

Magnez – jeden z najważniejszych minerałów organizmu

Oglądając bloki reklamowe można zauważyć, że jesteśmy coraz częściej zasypywani reklamami promującymi stosowanie magnezu. Producenci prześcigają się wręcz we wprowadzaniu na rynek coraz to nowych preparatów zawierających ten minerał. Dlaczego magnez jest tak ważny? Jak dbać o prawidłowe stężenie magnezu w organizmie? Czym grozi niedobór magnezu? Czy magnez można przedawkować? Niniejszy artykuł stanowi próbę odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Czego potrzebują dziś pacjenci

Potrzeby pacjentów są dość proste i względnie stałe. Są takie same dziś jak były kiedyś, i takie same w Polsce jak w innych krajach.

Lista aktualnie stosowanych leków - formularz

Poniżej zamieszczamy przygotowany przez zespół Centrum Informacji o Leku formularz umożliwiający wpisanie przez pacjenta aktualnie zażywanych leków. Ten prosty formularz może znacznie poprawić bezpieczeństwo przyjmowanych leków poprzez umożliwienie specjaliście (np. lekarzowi, farmaceucie) weryfikacji ordynowanych preparatów.

Sfałszowane leki zabijają

Sfałszowany produkt leczniczy to nieodpowiedniej jakości lek, który został wyprodukowany nielegalnie, poza wiedzą podmiotu odpowiedzialnego oraz bez zgody organów Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej.

Jakie informacje znajdziemy w ulotce leku?

Informacje, które znajdują się w ulotce leku.

Jak czytać receptę?

Jak czytać receptę?

Jak stosować krople do uszu?

Wskazówki jak prawidłowo stosować krople do uszu.

Przyjmowanie leków zgodnie z biorytmem organizmu

Pacjenci często pytają farmaceutów o jakiej porze dnia powinni zażywać nie tylko przepisane przez lekarza preparaty, ale także te dostępne w aptekach bez recepty. Szczególnie w przypadku leków przyjmowanych raz dziennie, pora dnia może mieć duże znaczenie dla skuteczności leczenia. Dawkowanie leków dostosowane do biorytmów organizmu określa się jako chronofarmakoterapia.

Jak stosować czopki?

Wskazówki jak prawidłowo stosować czopki.

Leki a słońce

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wiele popularnych leków uwrażliwia skórę na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego. W wyniku zażycia niektórych preparatów leczniczych i wystawienia ciała na słońce, zwłaszcza w lecie, gdy poziom promieniowania UV jest wyższy, na skórze mogą wystąpić odczyny fototoksyczne lub fotoalergiczne.

Jak stosować krople do nosa?

Wskazówki jak prawidłowo stosować krople do nosa.

Informacje dot. złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych

W przeprowadzonym ostatnio ogólnoeuropejskim przeglądzie przeanalizowano dokładnie korzyści i zagrożenia związane ze stosowaniem złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych, a w szczególności ryzyko powstawania zakrzepów krwi podczas stosowania tych leków.

Jak stosować krople do oczu?

Wskazówki jak prawidłowo stosować krople do oczu.

Jak stosować maść do oczu?

Przekazujemy kilka wskazówek jak prawidłowo powinno się stosować maść do oczu. Wszystkie wskazówki zawarte w serwisie Centrum Informacji o Leku są podane jedynie w celach informacyjnych. Nie są one instrukcjami dotyczącymi stosowania konkretnego leku. Jeżeli pacjent ma jakiekolwiek pytania związane ze stosowaniem leku, powinien zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do leku lub skontaktować się z lekarzem bądź farmaceutą.

Jak stosować krążek lub krem dopochwowy?

Wskazówki jak prawidlowo stosować krążek lub krem dopochwowy.

Jak przechowywać leki w domu i podróży?

Porady dotyczące przechowywania leków w domu i podróży.

Jak bezpiecznie stosować leki.

Przekazujemy kilka wskazówek jak bezpiecznie stosować leki.

Co robić aby ustrzec się interakcji pomiędzy lekami?

Przekazujemy kilka wskazówek, które moga pomóc w uniknięciu interakcji pomiędzy lekami.

Cztery rzeczy, które możesz zrobić aby ustrzec się infekcji.

Unikanie chorób zakaźnych takich jak: przeziębienie, bakteryjne zapalenie gardła czy grypy jest ważne dla każdego z nas. Poniżej prezentujemy cztery proste czynności które możesz zrobić aby zwalczać rozprzestrzenianie się infekcji.

Zapobieganie błędom medycznym u osób dorosłych.

Błędy medyczne są jedną z głównych przyczyn śmierci i wypadków. Ostatni raport sporządzony przez Institute of Medicine szacuje, że od 44000 do 98000 przypadków zgonów na rok w szpitalach jest skutkiem błędów medycznych. Oznacza to, że więcej osób umiera z powodu błędów medycznych niż z powodu wypadków samochodowych, raka piersi czy AIDS. Dane przytoczone poniżej mają na celu pomóc uniknąć błędów medycznych.

Antybiotyki - najczęściej zadawane pytania

Najczęstsze pytania dotyczącze stosowania antybiotyków. Co to jest oporność antybiotyków i jak jej można zapobiec oraz recepta dla rodziców - pięć wskazówek pomagających zrozumieć stosowanie antybiotyków.

Zarządzanie korzyściami i ryzykiem stosowanych leków.

Decyzja korzyść/ryzyko jest czasami trudna do podjęcia. Najlepszy wybór jest uzależniony od indywidualnej sytuacji każdego chorego. Sam musisz zdecydować jakie ryzyko możesz i będziesz akceptował aby uzyskać korzyści, których potrzebujesz np. stojąc w obliczu choroby zagrażającej życiu możesz dokonać wyboru akceptującego ryzyko związane ze stosowaniem leku w nadziei na otrzymanie korzyści z leczenia lub wydłużając życie. Z drugiej strony jeżeli zmagasz się z niezbyt poważną chorobą możesz zdecydować o podjęciu minimalnego ryzyka. W wielu sytuacjach pomocna może być porada eksperta takiego jak lekarza, farmaceuta bądź inny specjalista, który pomoże podjąć ci decyzje.

Ważne informacje dla pacjentów stos. ketokonazol w tabletkach

Jeżeli ktoś z Państwa stosuje jeszcze tabletki zawierające w swoim składzie ketokonazol (Ketokonazol Polfarmex i Ketoconazole Hasco), to prosimy o przeczytanie poniższej informacji i zwrócenie się do lekarza o zastosowanie innego produktu leczniczego.

Złożone hormonalne środki antykoncepcyjne – co warto wiedzieć?

Na początku b.r. Europejska Agencja Leków przekazała specjalistom i pacjentkom ważne informacje dotyczące ryzyka powikłań zakrzepowo-zatorowych związanych ze stosowaniem określonych złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Złożone hormonalne środki antykoncepcyjne, które były przedmiotem przeglądu Europejskiej Agencji leków to produkty zawierające w swoim składzie następujące substancje: etynyloestradiol lub estradiol w skojarzeniu z chlormadynonem, dezogestrelem, dienogestem, drospirenonem, etonogestrelem, gestodenem, nomegestrolem, norelgestrominem lub norgestymatem (w zał. tabela zawierająca nazwy handlowe hormonalnych środków antykoncepcyjnych zarejestrowanych w Polsce).