Pytania Pacjentów

Witamy w dziale odpowiedzi na pytania pacjentów.

W dziale tym możesz odszukać odpowiedzi specjalistów Centrum Informacji o Leku na wybrane pytania pacjentów.

Aby łatwiej wyszukać interesujące Cię pytania możesz posłużyć się

  • poniższą wyszukiwarką
  • uporządkowaną alfabetycznie listą leków, których dotyczyły pytania
  • kategorią pytania

 

Przyjmowałam na trądzik różowatych unidox w dawce 1x1 przez 2 miesiące. Po jakim czasie od odstawienia mogę bezpiecznie starać się zajść w ciążę?

Moja żona jest w 34 tygodniu ciąży. Od ok. 3 tyg. ma podwyższone ciśnienie. Stąd położono ją do szpitala na oddz. Patologii Ciązy. Dodam, iż ma problemy także z nerkami (stad może to ciśnienie). W tej chwili jest już w domu. Moje obawy dotyczą leku który przyjmuje (wypisany przez nefrologa)....

CLA Clarinol 1000mg - witam chcialabym sie dowiedziec czy te tabletki moga w pozniejszym czasie wplynac na ciaze tzn jak teraz bym je brala i za pol roku albo rok zaszlabym w ciaze to czy moglyby wplynac na ciaze (na rozwoj plodu)

Chciałam zapytać co polecać ciężarnym przy nudnościach i wymiotach? Producent lokomotivu nie podaje przeciwwskazań, chociaż w lekach współczesnej terapii imbir jest przeciwwskazany w wymiotach ciężarnych.Z góry dziękuję za udzielenie mi informacji.

Witam, czy Bioparox mogę przyjmować w pierwszym trymestrze ciąży (11 tydzień)? Uprzejmie proszę o poradę

Witam! Mam 34 lata i w najbliższych miesiącach mam zamiar rozpocząć starania o zajście w ciążę. Chciałabym się dowiedzieć, ile czasu muszę odczekać po tygodniowym stosowaniu preparatu Trioxal 100mg - 2x dziennie po dwie kapsułki (11-18 lipca w środku cyklu). Bardzo proszę o podanie absolutnie...

Czy w ciąży można przyjmować leki takie, jak Heviran i Fluconazol? W ulotce Fluconazolu jest wyraźnie napisane, że ciąża stanowi przeciwwskazanie, a lek został mi zaordynowany przez lekarza.

Jestem w szóstym tygodniu ciąży i lekarz przepisał mi clotrimazolum 6*100 mg. W ulotce jest napisane, że w I trymestrze nie wolno. Nie wiem co mam robić. Proszę o radę i ewentualne działania niepożądane na ciążę.

Jestem w 17 tygodniu ciąży. Mam grzybicę dużego paznokcia stopy.Dermatolog przepisał mi do smarowania POLFUNGICID. Denerwuje się bardzo mocno bo nie nie wiem czy ten lek jest bezpieczny w ciąży.W ulotce jest ostrzeżenie, lekarz powiedział że mogę go stosować w ciąży.Zgłupiałam.Dwie rózne...

vratizolin krem , czy w czasie ciązy można zastosowac?