Twoje pytania

Ilość pytań Treść pytania Wygeneruj plik PDF Odpowiedz na pytanie
3165

ENCORTOLON czy ENCORTON - jaka jest różnica pomiędzy tymi lekami. Jeden producent, taki sam składnik podstawowy. Większa możliwość wyboru wielkości zalecanej dawki w leku o nazwie ENCORTON. Jestem zaineresowana tą różnicą leków ale lek nie jest dla mnie.

WygenerujPDF
3165

mam pytanie odnośnie leku ZINNAT, które moje dziecko dostało na zapalenie ucha. Ponieważ lekarz pozwolił jechać nad morze na urlop, a zaczęłam się zastanawiać czy nie będzie jakichś problemów ze słońcem - np plamy itp. Ponieważ nie ma tej informacji na ulotce dlatego też chciałabym sie dowiedzieć z wiarygodnego źródła co zrobić oprócz większych filtrów, osłony na głowę itp ochron jak dla dziecka na słońcu?? Z góry dziękuje za odpowiedz.

WygenerujPDF
3165

Od 23 czerwca biorę Zoloft. Najpierw brałem przez tydzień, do soboty 30 czerwca pół tabletki 50 mg. Od niedzieli biorę całą tabletke, tzn 50 mg na dobę, rano. Oprócz tego biorę popołudniu 10 mg lerivonu i wieczorem też 10 mg lerivonu. Lerivon biorę już od początku marca. Mam zaburzenia lękowe, połączone z depresją. Do tego dochodzą myśli natrętne, tzn cały czas myśle że mi się coś stanie. Od momentu brania zoloftu czuję tak jakby te myśli troszkę osłabły. Ale za to pojawiły się objawy które wywołują u mnię lęk. Po około 3 godzinach od momentu wzięcia zoloftu czuję się jakby ktoś mnie poożył na ogniu. Czuję ciepło w karku, rękach. Do tego lekkie kłopoty z oddychaniem, tzn,. tak jakby ktoś mi usiadł na klatce piersiowej. Trwa to około godziny. Ponieważ jestem przewraźliwiony, wywołuje to u mnie lęk i zaczynam się czuć źle. Nie wiem czy te objawy są tylko na początku brania leku? Czy mam zmniejszyć dawkę do pół tabletki? Bardzo chciałbym wyzdrowieć i wierzę że ten lek mi pomorze, ale te objawy uboczne powodują u mnie lęk

WygenerujPDF
3165

Witam, czy Bioparox mogę przyjmować w pierwszym trymestrze ciąży (11 tydzień)? Uprzejmie proszę o poradę

WygenerujPDF
3165

Witam serdecznie, Bardzo proszę o pomoc. Jakieś pół roku temu wystąpiła u mnie pewnego rodzaju reakcja fotoalergiczna. Na tylnej stronie uda ( od pośladka aż po kolano) pojawiła się czerwona, opuchnięta i swędząca pręga. Opuchlizna jednak po dwóch dniach zniknęła, a ja zapomniałam o problemie ( myślałam że było to jakieś uczulenie na roślinę - był to wrzesień - czas spacerów po lasach , łąkach). Niestety po miesiącu ( pod koniec września) okazało się ,że na nodze pozostał ślad ( pewnego rodzaju odbarwienie), które pod wpływem słońca robi się czerwone i opuchnięte. Udałam się do dermatologa, który stwierdził , że prawdopodobnie jest to liszaj pasmowaty, na którą to chorobę nie ma leku. Ponieważ zbliżają się wakacje udałam się do innego lekarza - na początku podejrzewał boreliozę, ale zostało to wykluczone. Następnie potwierdzono diagnozę liszaj pasmowaty. Zalecono mi stosowanie beta karotenu przez pół roku - codziennie po 5 tabletek ( po 10 mg beta karotenu) - czy jest to bezpieczna dawka ( wszędzie zaleca się max 10 mg )? Mam jeszcze pytanie o leczenie liszaja- wyczytałam w internecie o skutecznej maści protopic - czy mogę ją stosować? Bardzo proszę o pomoc, zbliżają się wakacje, chciałabym opalać się nad morzem......Pozdrawiam, z gróry dziękuję za pomoc

WygenerujPDF
3165

Czy Uteplex nie ma zastosowania w chorobach nerwowo-mięśniowych, p. w zaniku mięśni?

WygenerujPDF
3165

Badania krwi wykazały, że mam anemię. Lekarz przepisał mi preparat Sorbifer durules oraz witaminę C. Chciałam się dowiedzieć co to jest za preparat, jak go stosować, jakie działania niepożądane powoduje? Czy stosując ten lek można stosować jakąś konkretną dietę?

WygenerujPDF
3165

Witam! Chciałabym zapytać o skutki uboczne i przeciwwskazania przyjmowania glukozaminy w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Drugie moje pytanie dotyczy również skutków ubocznych przyjmowania Clarinol CLA na ubytek tkanki tłuszczowej?

WygenerujPDF
3165

prosze o wiadomosc na temat leku zyban czy po zazywaniu nie bedzie srodkow ubocznych chce rzucić papierosy

WygenerujPDF
3165

CLA Clarinol 1000mg - witam chcialabym sie dowiedziec czy te tabletki moga w pozniejszym czasie wplynac na ciaze tzn jak teraz bym je brala i za pol roku albo rok zaszlabym w ciaze to czy moglyby wplynac na ciaze (na rozwoj plodu)

WygenerujPDF